18-19 maja „Chór przyjechał”

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, w którym śpiewa kilka Tropinkowiczek, koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce i na świecie, jednak równie często z przyjemnością występuje w najdalszych zakątkach naszego kraju dla lokalnej publiczności. W 2019 roku już po raz trzeci ruszy w Polskę z koncertami cyklu „Chór przyjechał” – dzięki dotacji, którą Chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica uzyskały z programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do Narewki przyjedzie na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Dialogu Tropinka!

W sobotni wieczór 18 maja o godz. 18:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce zabrzmi koncert „Miłość nieduża” – piosenki do tekstów Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej, te znane i te mniej znane, opracowane dla nas przez  dyrygenta, Andrzeja Borzyma.

W niedzielę 19 maja w samo południe, bezpośrednio po mszy w kościele św. Jana Chrzciciela w Narewce, chór zaprezentuje klasyczny chóralny repertuar – arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim.

Na oba koncerty wstęp wolny – dziękujemy za współpracę Urzędowi Gminy Narewka, Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz proboszczowi Grzegorzowi Kułakowskiemu!