Rok 2021


UWAGA: Poezja w Puszczy – w Narewce – IV edycja nie ma dobrej passy… Już się nam wydawało, że daliśmy sobie radę z wirusem, że udało się nam przechytrzyć stan wyjątkowy, że mimo wszystkich niesprzyjających okoliczności poezja znowu zabrzmi na Tropince. Ale natura jest nieobliczalna i ostatecznie to ona tu rozdaje karty. Na sobotę prognozowany jest w Narewce deszcz przy odczuwalnej temperaturze 5 stopni…

W tej sytuacji musimy więc wywiesić białą flagę i odwołać nasze poetyckie spotkanie, ale to nie jest na na pewno ostatnie nasze słowo!

Przepraszamy wszystkich, którzy wraz z nami cieszyli się na ten poetycki weekend. Nam też jest bardzo przykro. Nadrobimy to!


2 sierpnia 2021 w ramach obchodów 80-tej rocznicy zagłady narewkowskich Żydów zainaugurowaliśmy wystawę niezwykłych fotografii przedstawiających „Sąsiadów, których już nie ma”. Tego samego dnia wyruszyliśmy na muzyczny spacer przez żydowską Narewkę z Olą Bilińską, wokalistką przywracającą do życia tradycyjne utwory żydowskie w jidysz.

Dziękujemy za udział w uroczystościach wszystkim uczestnikom, i zapraszamy do odwiedzania wystawy, którą można oglądać przynajmniej do końca września.


Pomysł tygodniowych „samotni” w Puszczy Białowieskiej powstał w kolejnym pandemicznym roku, czyli zimą 2021, kiedy po raz drugi przesunąć musieliśmy nasze dwutygodniowe, międzynarodowe rezydencje. Nie zgadzając się na triumf wirusa, postanowiliśmy zaproponować chociaż kilku osobom samotnię do spokojnej pracy i możliwość regeneracji ducha i ciała w puszczańskiej dziczy! Entuzjastyczne reakcje na ten pomysł spowodowały, że pobyty w Mansardzie weszły na stałe do programu rezydencji. Wiosną 2021 gościliśmy w Mansardzie pisarkę Sylwię Chutnik i tłumacza Jerzego Wołka-Łaniewskiego, a w następnych miesiącach przyjechali do nas kolejni twórcy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z ich pobytów.