Rok 2023

 


W piątek 22 września o godzinie 18:00 w Chacie Kulturalnej przy Dworku Rousseau odbył się koncert Oli Bilińskiej BERJOZKELE. Album „Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne jidysz” został wydany przez Żydowski Instytut Historyczny. W 80-tą rocznicę zagłady narewkowskich Żydów Ola Bilińska śpiewała niektóre z tych pieśni podczas spaceru po przedwojennym sztetlu i na kirkucie.

Koncert odbył się w ramach Europejskich Dni Kultury Żydowskiej, dziękujemy za wsparcie współorganizatorom, Kółku Rolniczemu w Orli (szczególnie Markowi Chmielewskiemu) i Dworkowi Rousseau, oraz partnerom: Taube Center, Council of Europe i European Days of Jewish Culture.

Zapraszamy do czytania i oglądania relacji z koncertu i warsztatów.
 


W poniedziałek 18 września w Chacie Kulturalnej przy Dworku Rousseau gościliśmy Adama Wajraka, który opowiadał o swojej książce „Na północ”.

Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania.

 


W dniu 23 lipca w Chacie Kulturalnej odbyło się spotkanie z Julią Fiedorczuk, z którą rozmawialiśmy o jej najnowszej książce „Dom Oriona”.

Relację ze spotkania można przeczytać tutaj. Zapraszamy!

 


„Poezja w Puszczy” powróciła! Od ostatniej edycji festiwalu upłynęły 3 lata, tym bardziej miło nam zaprosić Państwa do zapoznania się z relacją z czwartej edycji festiwalu, który odbył się 22 kwietnia 2023.

W tym roku gościliśmy Annę Adamowicz, Julię Fiedorczuk i Biankę Rolando, a po Puszczy oprowadzał nas Michał Książek. Zapraszamy do lektury!

 


W roku 2023 odbyła się dwutygodniowa międzynarodowa rezydencja w Uroczysku Hruszki oraz 4 tygodniowe rezydencje w Mansardzie przy Dworku Rousseau. Programy rezydencyjne organizujemy we współpracy z Unią Literacką i Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury. Relacje z ich pobytu można przeczytać na naszej stronie oraz facebooku.

W dniu 23 marca w Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce odbyło się spotkanie z gośćmi międzynarodowej rezydencji w Uroczysku Hruszki, na którym rezydentki i rezydenci podzielili się wrażeniami z pobytu oraz owocami dwutygodniowej pracy.

Relację ze spotkania w Galerii można przeczytać tutaj.