Białowieskie Dni Kultury Pokoju 2017 11-13 sierpnia

W czasie kiedy walka o zachowanie Puszczy Białowieskiej stała się sprawą międzynarodową, kiedy zagrożona jest cała dzika przyroda i społeczeństwo obywatelskie w Polsce, kultura pokoju jest nam niezwykle potrzebna. Dlatego zapraszamy Was na Białowieskie Dni Kultury Pokoju 11 – 13 sierpnia, które odbędą się w Skansenie w Białowieży i Obozie dla Puszczy. W planach koncerty, warsztaty, spotkania, teatr i warsztaty dla dzieci.

Mimo tego, że dzięki wspólnej pracy wszystkich obrońców przyrody, Trybunał Sprawiedliwości UE zakazał wycinki w Puszczy, czas pokazał, że ta decyzja nie jest respektowana – w Puszczy łamane jest prawo; nadal trwa nielegalna wycinka! Niech Białowieskie Dni Kultury Pokoju będą okazją do rozmów, inspirujących spokań i podziękowania wszystkim tym, którzy poświęcają się walce o ochronę Puszczy.

To szczególne wydarzenie dedykujemy pamięci Janusza Korbela, który ochronie dzikiej przyrody poświęcił swoje życie i którego pamięć wciąż żyje w naszych sercach.

Wydarzenie jest otwarte, a wszelki dochód uzyskany ze sprzedaży koszulek, naklejek i innych puszczańskich gadżetów będzie przekazany na wspieranie działań Obozu dla Puszczy i organizacji samego wydarzenia.

Szczegółowy plan koncertów, warsztatów i spotkań podamy już wkrótce.

Niechaj Puszcza się zapuszcza!