Rok 2018

 


Z największą przyjemnością zapraszamy wspólnie z Koalicja Mieszkańców Puszczy na Zielony Kwiecień – będzie intensywnie: przyrodniczo, naukowo, filmowo, literacko, muzycznie i plastycznie. Tym razem głównie w Hajnówce i w gminie Narewka, również u nas w Chacie Kulturalnej w Świnorojach. Obiecujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Zbiórka na rzecz Zielonego Kwietnia już działa, chcemy uzbierać 3000 zł, która to kwota pozwoli pokryć koszty przyjazdu zaproszonych gości, koncertu, wydruku materiałów promocyjnych, przewodnictwa podczas niektórych wypraw. Jeśli bliska Ci jest idea takich spontanicznych grup oraz kochasz Puszczę, wesprzyj chociaż symbolicznie nasze działania!


Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu Tropinka we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce zaprasza na szkolenie “Aleje: wartość i szansa rozwoju terenów atrakcyjnych przyrodniczo”. Szkolenie przeprowadzi dr inżynier Marzena Suchocka, a odbędzie się ono 23 kwietnia 2018 roku, w godzinach 10:00 – 14:00 w Auli Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce, ul. Piłsudskiego 3. To spotkanie jest pierwszą częścią szerzej zakrojonego projektu “Szanujmy aleje”, o którym będziemy oczywiście informować.


Zapraszamy na Dzień Szwajcarski w cyklu “Spotkania na granicy“.  W programie dyskusja, film, koncert – a także szwajcarskie specjały 🙂


  • 15 – 16 wrzesień 2018: w ramach “Spotkań na Tropince” kolejne spotkanie z poezją w Puszczy