Rok 2019

W dniach 2-3 sierpnia 2019 zapraszamy wszystkich miłośników drzew, przedstawicieli sąsiednich Gmin, Starostwa Powiatowego w Hajnówce, Zarządu Dróg Powiatowych, organizacji pozarządowych na szkolenie dotyczące inwentaryzacji alei.

Szkolenie odbędzie się w ramach naszej akcji „Szanujmy aleje“ w Urzędzie Gminy Narewka, a poprowadzą je Kamil Witkoś Gnach i Mariusz Krynicki.


Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu „Tropinka” postanowiło przystąpić do sygnatariuszy_ek oświadczenia wystosowanego przez Kampania Przeciw Homofobii w sprawie działań podjętych przez redakcję Gazety Polskiej – więcej na ten temat tutaj.


14 września 2019 będzie miała miejsce trzecia edycja festiwalu Poezja w Puszczy. Uczestnictwo potwierdzili Urszula Honek, Barbara Klicka, Jakobe Mansztajn i Bianka Rolando! Program festiwalu przewiduje również dyskusję wokół wydanej właśnie powieści Barbary Klickiej „Zdrój” oraz wieńczący całą imprezę koncert (repertuar w przygotowaniu).


Pod koniec października zapraszamy na kolejne Spotkanie na Granicy – tym razem odbędzie się Dzień Szwedzki! Szczegóły wkrótce.


W dniach 6-7 kwietnia odbył się Zielony Kwiecień 2019 – zorganizowany we współpracy z Koalicją Mieszkańców Puszczy. Dziękujemy wszystkim, którzy tegoroczny cykl wydarzeń tworzyli! To był kolejny przepiękny zielony miesiąc!


18-19 maja Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego zaśpiewał dwa koncerty w Narewce!


W dniu 25 maja przeżyliśmy Dzień Tatarski! Niesamowity koncert muzyki tatarskiej zaśpiewała Karolina Cicha! Były też rozmowy o specyfice kultury tatarskiej w Polsce i na ziemiach Wielkiego Księstwa, religii, współistnieniu z innymi kulturami oraz ich wzajemnym przenikaniu. Relacja z przebiegu tutaj, oraz relacje ze spotkań z Igorem Isajewem oraz z Krzysztofem Mucharskim.