Rok 2019


W dniach 6-7 kwietnia odbył się Zielony Kwiecień 2019 – zorganizowany we współpracy z Koalicją Mieszkańców Puszczy. Dziękujemy wszystkim, którzy tegoroczny cykl wydarzeń tworzyli! To był kolejny przepiękny zielony miesiąc!


18-19 maja Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego zaśpiewał dwa koncerty w Narewce!


W dniu 25 maja przeżyliśmy Dzień Tatarski! Niesamowity koncert muzyki tatarskiej zaśpiewała Karolina Cicha! Były też rozmowy o specyfice kultury tatarskiej w Polsce i na ziemiach Wielkiego Księstwa, religii, współistnieniu z innymi kulturami oraz ich wzajemnym przenikaniu. Relacja z przebiegu tutaj, oraz relacje ze spotkań z Igorem Isajewem oraz z Krzysztofem Mucharskim.


W dniach 2-3 sierpnia 2019 odbyło się szkolenie dotyczące inwentaryzacji alei.

Szkolenie w ramach naszej akcji „Szanujmy aleje“ w Urzędzie Gminy Narewka poprowadzili Kamil Witkoś Gnach i Mariusz Krynicki.

„Szanujmy aleje“ część 2: dnia 21 września wraz z dendrologiem Jakubem Dolatowskim, przyjrzeliśmy się ponumerowanym drzewom na ostatnim odcinku alei Narewka-Olchówka – więcej można przeczytać tutaj.


Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu „Tropinka” postanowiło przystąpić do sygnatariuszy_ek oświadczenia wystosowanego przez Kampania Przeciw Homofobii w sprawie działań podjętych przez redakcję Gazety Polskiej – więcej na ten temat tutaj.


14 września 2019 odbyła się trzecia edycja „Poezji w Puszczy” – pozostały wspomnienia i pewność, że chcemy za rok spotkać się ponownie!W tym roku gośćmi festiwalu byli Urszula Honek, Barbara Klicka, Jakobe Mansztajn, Diana Levi*, Lady Small Selecta. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznej edycji.


W sobotę 26 października przeżywaliśmy kolejne Spotkanie na Granicy – tym razem był to Dzień Szwedzki! Relację z imprezy można przeczytać tutaj.


Ponieważ Nobla dla Olgi Tokarczuk świętujemy już od kilku dni, a euforia nie mija,w dniu 27 października 2019 Tropinka zorganizowała wraz z Galerią Narewka wspólne czytanie utworów Noblistki. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!


29 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z Filmowym Podlasiem – dziękujemy Krzysztofowi Sienkiewiczowi za świetny wybór filmów i opowieści o idei projektu!

O 18:00, tuż po kolejnym ataku filmowego Podlasia wystąpił na zaproszenie Tropinki Postman, a właściwie Kostiantyn Pochtar – ukraiński muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista i songwriter.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji.