Rok 2019

14 września 2019 będzie miała miejsce trzecia edycja festiwalu Poezja w Puszczy. Uczestnictwo potwierdzili Urszula Honek, Barbara Klicka, Jakobe Mansztajn i Bianka Rolando! Program festiwalu przewiduje również dyskusję wokół wydanej właśnie powieści Barbary Klickiej „Zdrój” oraz wieńczący całą imprezę koncert (repertuar w przygotowaniu).


Także w tym roku wystartowaliśmy kampanię crowdfundingową na PolakPotrafi.pl. Na darczyńców czekają oczywiście nagrody: tomiki występujących podczas festiwalu poetek i poetów z autografami i … bardzo puszczańskie upominki. Tylko dzięki Wam poezja może trafić ponownie do Puszczy! Czy uda się?


W dniu 5 października 2019 chcielibyśmy zakończyć akcję Rekonstrukcja wyciętej alei Narewka-Olchówka, szczegóły wkrótce.


Pod koniec października zapraszamy na kolejne Spotkanie na Granicy – tym razem odbędzie się Dzień Szwedzki! Szczegóły wkrótce.


W dniach 6-7 kwietnia odbył się Zielony Kwiecień 2019 – zorganizowany we współpracy z Koalicją Mieszkańców Puszczy. Dziękujemy wszystkim, którzy tegoroczny cykl wydarzeń tworzyli! To był kolejny przepiękny zielony miesiąc!


18-19 maja Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego zaśpiewał dwa koncerty w Narewce!


W dniu 25 maja przeżyliśmy Dzień Tatarski! Niesamowity koncert muzyki tatarskiej zaśpiewała Karolina Cicha! Były też rozmowy o specyfice kultury tatarskiej w Polsce i na ziemiach Wielkiego Księstwa, religii, współistnieniu z innymi kulturami oraz ich wzajemnym przenikaniu. Relacja z przebiegu tutaj, oraz relacje ze spotkań z Igorem Isajewem oraz z Krzysztofem Mucharskim.