Rok 2020Długo zastanawialiśmy się, decyzja nie przyszła nam łatwo, ale w końcu dojrzeliśmy do tego: w obliczu niejasnej sytuacji epidemiologicznej w kraju postanowiliśmy odwołać wszystkie imprezy Tropinki w roku 2020, łącznie z Poezją w Puszczy. Smutno nam z tego powodu niezmiernie, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować możliwości przestrzegania dystansu społecznego podczas naszych spotkań – które zawsze służyły raczej przezwyciężaniu dystansu, budowaniu więzi… Wybuch epidemii uniemożliwił nam również przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na festiwal.

Ale co się odwlecze, to nie uciecze! Rezydencje Twórcze organizowane w Dworku Rousseau zostały przesunięte na 2021, program Dnia Rosyjskiego czeka na lepsze czasy. Goście Poezji w Puszczy, Esther Kinsky, Michał Książek, Bianka Rolando i Anna Adamowicz obiecali, że przyjadą do Puszczy pod koniec sierpnia 2021. Już cieszymy się na te spotkania „po zarazie“!

Zdjęcie obok powstało w roku 2016, podczas inauguracji Tropinki. Na pierwszym tropinkowym spotkaniu po zarazie zrobimy ponownie sesję fotograficzna przed Chatą Kulturalną – przyjedziecie???